RCS-1800-1000
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
RCS-1800-1000
Category : Sensors, Transducers Current Sensors
Response Time : -
Product Status : Active
Sensor Type : AC Single Phase/Three Phase
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Bag
Output : Ratiometric, Voltage
Series : RCS
Sensitivity : -
Linearity : -
Mfr : Aim Dynamics
Polarization : -
Current - Supply (Max) : -
Frequency : -
Voltage - Supply : 9V ~ 36VDC
Package / Case : Module
Current - Sensing : 1000A
Number of Channels : 3
Operating Temperature : -20°C ~ 105°C
For Measuring : AC
Accuracy : ±1%
Description : 3PH 18" COILS 1000A:333MV
Contact Now
Current Sensor 1000A 3 Channel AC Single Phase/Three Phase Module