RVT43HLBFWN00
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
RVT43HLBFWN00
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : -
Display Type : TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Product Status : Active
Package : Box
Viewing Area : 53.86mm W x 95.04mm H
Series : EVE4
Diagonal Screen Size : 4.3" (109.22mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : -
Mfr : Riverdi
Backlight : LED - White
Display Mode : Transmissive
Interface : QSPI, SPI
Dot Pixels : 480 x 272
Controller Type : BT817Q
Description : 4.3" IPS TFT BT817Q HIGH BRIGHTN
Contact Now
Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) QSPI, SPI 4.3" (109.22mm) 480 x 272