ATM0177B3A-T
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
ATM0177B3A-T
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : White
Display Type : TFT - Color
Product Status : Active
Package : Box
Viewing Area : 28.03mm W x 35.04mm H
Series : -
Diagonal Screen Size : 1.77" (44.96mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : Resistive
Mfr : AZ Displays
Backlight : LED
Display Mode : Transmissive
Interface : SPI
Dot Pitch : 0.07mm W x 0.22mm H
Dot Size : 0.22mm W x 0.22mm H
Dot Pixels : 128 x 160
Controller Type : -
Description : 1.77" TFT LCD 128 X 160 W/ RTP
Contact Now
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color SPI 1.77" (44.96mm) 128 x 160