A2I25D025NR1
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
A2I25D025NR1
Product Category : RF Amplifier
Mounting Style : SMD/SMT
Gain : 32.5 dB
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Package / Case : TO-270WB-17
Operating Frequency : 2.9 GHz
Packaging : Reel
Operating Supply Voltage : 28 V
Type : Power Amplifier
P1dB - Compression Point : 43.8 dBm
Manufacturer : Freescale / NXP
Description : RF Amplifier 2300-2690 MHz 2.5 W Avg., 28 V