MAX6220ASA-2.5+
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
MAX6220ASA-2.5+
Temperature Coefficient : 20 PPM / C
Product Category : Voltage References
Mounting Style : SMD/SMT
Series VREF - Input Voltage - Max : 40 V
Package / Case : SOIC-8
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Shunt Current - Max : 15 mA
Output Voltage : 2.5 V
Packaging : Tube
Initial Accuracy : 0.1 %
Series : MAX6220
Reference Type : Series Precision References
Manufacturer : Maxim Integrated
Description : Voltage References 2.5V/+4.096V/5V Voltage Ref